Zamów artykuł sponsorowany: 

Moda dla zwierząt wczoraj i dziś

O psiej, a może raczej zwierzęcej modzie mówi się głównie w kontekście estetycznym. Faktem jest, że dla wielu właścicieli psów i kotów ubrania dla zwierząt nadal kojarzą się głównie z ozdobą. Tymczasem – zwłaszcza w ostatnich latach – zyskują one zupełnie nowy, funkcjonalny wymiar.

Moda dla zwierząt – wczoraj, dziś i jutro

Pies w ubranku to coraz częstszy widok. Co ciekawe, projektowaniem tychże ubrań zajmują się znani designerzy. Dzięki temu łączą one w sobie to, co najważniejsze, czyli wymiar funkcjonalny i estetyczny. Dzięki nim zwierzę jest chronione przed przemarznięciem, przemoczeniem, a także przewianiem. Owszem, odzież ta nie sprawdzi się u zimnolubnych, dużych ras, gdyż one są w naturalny sposób zabezpieczone przed niskimi temperaturami. Trzeba jednak pamiętać, że ludzie coraz częściej wybierają rasy o krótkiej sierści, która na dobrą sprawę nie chroni nawet przed intensywniejszymi podmuchami chłodnego wiatru.

Wbrew opiniom, ubieranie zwierząt nie jest fanaberią. Już nawet w Mezopotamii (słynącej przecież z ciepłego klimatu) produkowano coś na kształt derki, co w zamyśle twórców miało chronić zwierzęta bojowe przed obrażeniami. To samo dotyczyło zresztą starożytnej Grecji, a także – mówiąc już o czasach bardziej nowożytnych – obszaru Włoch i (co chyba zrozumiałe) terenów zamieszkałych przez Eskimosów.

Dziś psia moda stale się rozwija i – co ważne – nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej. Przykładem potwierdzającym tą tezę jest np. odbywający się w londyńskim Harrodsie pokaz Pet-a-Porter. Miejsce tego eventu nie jest przypadkowe, gdyż to właśnie Harrods jest uważany za jeden z najbardziej unikatowych i ekskluzywnych domów towarowych na świecie.

Zooyka – marka dla psów i kotów

Naturalnie nie każdy jest zobowiązany do zakupów psiej odzieży w Harrodsie. Faktem jest, że ceny niektórych modeli odzieży dla psów mogą być horrendalnie wysokie. Co ciekawe, u niektórych, najbardziej znanych producentów osiągają one nawet ceny rzędu 750 – 1000 dolarów za zestaw, co w przypadku polskiego, stawiającego głównie na funkcjonalność odbiorcy, raczej nie wchodzi w grę. Na szczęście nad Wisłą pojawia się Zooyka, czyli zupełnie nowy, polski brand, który właśnie wszedł na tutejszy rynek. Projektowana i tworzona przez nią odzież jest przeznaczona zarówno dla małych, jak i średniej wielkości pupili. Co więcej, w trakcie jej produkcji stawia się na konkretne, sprawdzone przez najlepszych zasady:

– odzież jest idealnie dopasowana do sylwetki zwierzaka,
ubrania dla psów zapinają się w sposób łatwy i funkcjonalny,
– każdy z produktów zaopatrzony jest w odblaskowe elementy, zwieszające bezpieczeństwo psa podczas wieczornych i nocnych spacerów,
– odzież chroni przed wiatrem, deszczem i zimnem,
ubranka dla psów są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu spacer ze zwierzakiem nie musi wiązać się z ciągłymi obawami,
– produkty wykonane są z trwałych, odpornych na przetarcie materiałów,
– odzież zapewnia maksymalny poziom ochrony i komfortu cieplnego,
– ubrania doskonale znoszą oddziaływanie wilgoci (np. deszczu, śniegu), a także niskich temperatur,
– marka posiada kolekcję basic dla osób ceniących tradycyjny i stonowany design, oraz kolekcję shiny, zaprojektowaną w wielu wyrazistych kolorach.

Jednym słowem, Zooyka to marka stworzona przez właścicieli czworonogów, którzy doskonale wiedzą, jakie są potrzeby ich podopiecznych. I właśnie dlatego warto na nią postawić!

Dziś ubrania dla zwierząt coraz rzadziej są kojarzone fanaberią. Wręcz przeciwnie – całkiem słusznie uważa się, że są one wyrazem troski o dobro zwierzęcia. Bądź co bądź, warunki pogodowe w Polsce są na tyle kapryśne, że mogą one stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia czworonogów.

640 427 Wiadomość