Zamów artykuł sponsorowany: 

Miód – działanie lecznicze i regenerujące skórę

Miód od wieków był znany ze swoich właściwości leczniczych i zdrowotnych. Ostatnio jednak zyskał na popularności jako składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry. Zawiera on naturalne antybiotyki, antyoksydanty i enzymy, które mają pozytywny wpływ na skórę.

Badania potwierdzają, że miód może przyspieszyć gojenie się ran i blizn oraz poprawić kondycję skóry. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, miód może pomóc w walce z trądzikiem i innymi problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy egzema.

Badania wykazały, że miód ma działanie nawilżające i wygładzające skórę. W jednym z badań z udziałem osób z suchą skórą, zastosowanie miodu jako składnika kosmetyków pozwoliło na poprawę kondycji skóry i zmniejszenie jej szorstkości.

Miód może być także wykorzystywany jako naturalny peeling do skóry. Dzięki zawartości kwasów owocowych, miód może delikatnie złuszczać martwy naskórek i poprawić teksturę skóry.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy rodzaj miodu jest odpowiedni do stosowania na skórze. Niektóre gatunki miodu mogą wywołać reakcje alergiczne, dlatego należy zawsze przeprowadzić test skórny przed zastosowaniem kosmetyku z miodem.

Działanie antybakteryjne

Badania kliniczne wykazały, że miód może być skuteczną opcją leczenia ran, w tym oparzeń, odleżyn, owrzodzeń i innych typów uszkodzeń skóry. W jednym z badań porównujących działanie miodu i opatrunków z srebrem u pacjentów z oparzeniami drugiego stopnia, okazało się, że miód był równie skuteczny co opatrunki ze srebrem w zapobieganiu infekcjom i przyspieszaniu procesu gojenia. Badania in vitro wykazały, że miód może działać antyseptycznie na wiele patogenów ran, w tym: Staphylococcus aureus (MRSA), Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i Acinetobacter baumannii.

Produkty regenerujące na bazie miodu

Jednym z ciekawszych produktów na rynku jest Camelyn M3. Jest to krem regenerujący, który działa na trzy poziomy skóry: powierzchniowo, wewnątrz warstwy naskórka i w głębszych warstwach skóry. Produkt ten zawiera w składzie naturalne składniki, takie jak miód i propolis.

Głównym celem kremu Camelyn M3 jest regeneracja skóry, a także jej odżywienie i nawilżenie. Dzięki swoim składnikom, krem pomaga w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych, takich jak: podrażnienia, zaczerwienienia, suchość, łuszczenie, trądzik oraz czyraki.

Krem wskazany jest również przy zmianach i dolegliwościach reumatycznych stawów.

Źródło: https://camelyn.pl/product/camelyn-m3-krem-regenerujacy/

1920 1280 Wiadomość