Zamów artykuł sponsorowany: 

Czy inwestycje deweloperskie potrzebują reklamy?

Inwestycje w budowę nieruchomości i osiedli wymagają reklamy w celu dotarcia do potencjalnych klientów, a czasem również i inwestorów. Reklama może być wykonana za pośrednictwem wielu różnych kanałów, takich jak telewizja, radio, gazety lokalne, wyszukiwarki internetowe, czy media społecznościowe.

Klienci zazwyczaj szukają mieszkań na rynku pierwotnym poprzez wyszukiwarki takie jak Google i ogłoszenia na portalach nieruchomości. Dlatego tak ważne jest zaistnienie właśnie w tej przestrzeni.

Marketing dla deweloperów – od czego zacząć?

Stworzenie strony internetowej dla nowego osiedla jest ważne, ponieważ zapewnia potencjalnym nabywcom łatwy dostęp do wizualizacji, rzutów mieszkań, osiedla, czy informacji o okolicy i udogodnieniach. Daje to również deweloperom platformę do zaprezentowania unikalnych cech ich inwestycji, odpowiedzi na pytania i dzielenia się ważnymi informacjami z potencjalnymi nabywcami. Dodatkowo, może to pomóc w generowaniu leadów dla działu sprzedaży.

Potencjalni nabywcy, którzy często są obeznani z internetem, mogą szybko i łatwo znaleźć informacje na temat inwestycji i skontaktować się z deweloperem w celu uzyskania bardziej szczegółowych odpowiedzi lub wyceny.

Google ADS

Reklama Google może być używana do generowania ruchu na stronie i pozyskiwania leadów. Wyświetlana jest w wynikach wyszukiwania w momencie gdy ktoś wpisze w Google konkretne, ustalone przez nas frazy np. „mieszkania od dewelopera Warszawa”. Możliwe jest również ograniczenie jej do konkretnego obszaru geograficznego.

Kampanie reklamowe dla deweloperów można również realizować poprzez banery. Kieruje się je przy użyciu kryteriów demograficznych, geograficznych, zainteresowań, a także miejsc i tematów, gdzie reklama się pojawi.

Pozycjonowanie strony

Warto pozycjonować stronę internetową dewelopera jeśli jest to strona całej firmy, a nie pojedynczej inwestycji. Pozycjonowanie jest inwestycją długoterminową, której efekty widoczne są po miesiącach działania i wymaga sporych nakładów finansowych. Jeśli realizujesz pojedynczy projekt, zdecydowanie korzystniejsze będzie skorzystanie z pozostałych narzędzi marketingowych.

PR / Public Relations

Działania PR mogą pomóc w sprzedaży mieszkań na nowym osiedlu poprzez tworzenie świadomości i napędzanie zainteresowania wśród potencjalnych nabywców. Komunikaty prasowe, wydarzenia specjalne i działania CSR warto promować w lokalnej prasie, by zwrócić uwagę na dewelopera oraz zbudować pozytywne skojarzenia z nim. Dlatego coraz częściej deweloperzy inwestują w infrastrukturę w okolicy lub organizują eventy dla rodzin z dziećmi czy sponsorują lokalne inicjatywy społeczne.

Kampanie Facebook ADS

Lokalne kampanie w Facebook Ads mogą być bardzo skuteczne w sprzedaży mieszkań. Podobnie jak w Google ADS możesz je kierować na konkretne obszary geograficzne oraz targetować według danych demograficznych i zainteresowań. Trzeba będzie utworzyć ciekawy opis reklamy i przyciągające uwagę wizualizacje, zadbać o eye catchery i zachęcające wezwanie do akcji np. by otrzymać ofertę lub katalog.

Billboardy / OOH

Marketing inwestycji deweloperskiej nie powinien omijać potencjału leżącego w reklamach OOH. Billboardy oraz pozostałe reklamy zewnętrzne są doskonałym sposobem, aby zwrócić uwagę osób przejeżdzających w okolicy inwestycji. Reklamy OOH warto rozmieścić w miejscach, w których bywają potencjalni klienci, dlatego muszą być doskonale przemyślane. Przy większych, miejskich inwestycjach warto również zainwestować w citylighty czy DOOH (digital out-of-home).

640 427 Wiadomość