Zamów artykuł sponsorowany: 

Jak reklamować i promować usługi logistyczne, transportowe i spedycyjne?

Dlaczego firmy logistyczne potrzebują reklamy?

Firmy logistyczne muszą reklamować swoje usługi, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i przedstawić im swoją ofertę. Reklama pomaga firmom logistycznym dotrzeć do zainteresowanych osób, grupy docelowej, budować rozpoznawalność i wiarygodność marki. Każdy z elementów wchodzących w skład działań marketingowych powinien być dobrze przemyślany pod kątem lejka sprzedażowego, oraz spełniać w nim określoną funkcję. W tym artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

Nie od dziś wiadomo, że wszystko dzieje się w wyszukiwarkach i social mediach. Gdy szukamy usług, nie jest inaczej, dlatego marketing firmy logistycznej, spedycyjnej i transportowej warto zacząć właśnie od Google.

Jak pozycjonować stronę internetową firmy logistycznej?

Pierwszym krokiem w opracowaniu udanej strategii pozycjonowania strony internetowej firmy logistycznej jest zrozumienie docelowych odbiorców i klienta idealnego – tzw. persony. Pomoże to zorientować się w bieżących potrzebach rynku, a także zrozumieć gdzie taki potencjalny klient bywa, co czyta, z jakich mediów społecznościowych korzysta i jakie są jego preferencje.

W skład strategii SEO najczęściej wchodzą trzy elementy:

  1. Optymalizacja i dostosowanie strony internetowej do wymogów wyszukiwarek oraz zapewnienie jak najlepszych doświadczeń odwiedzających ją użytkowników.
  2. pozyskanie wartościowych linków, kierujących do strony. Przede wszystkim to dzięki nim strona zyska autorytet i zwiększy swoją widoczność.
  3. Regularne prowadzenie bloga firmowego, którego wpisy będą odpowiadały na pytania potencjalnych klientów np. ile trwa transport z chin do polski drogą morską.

Jak reklamować usługi przez Google ADS?

Google Ads oferuje wiele formatów reklam, które można dopasować do praktycznie każdego celu marketingowego i budżetu. Zastanów się, który typ reklamy jest najbardziej efektywny dla Twoich usług i celów.

Po wybraniu najlepszego dla Ciebie formatu należy przejść do stworzenia reklamy. Warto przygotować jak najwięcej nagłówków i tekstów reklam, aby algorytm wybrał te, najlepiej konwertujące. Korzystając z reklam typu display, zadbaj o ich spójność z brand bookiem marki oraz zadbaj o tzw. eye catchery.

W Po kliknięciu w reklamę, powinna ona przenieść użytkownika na odpowiednią, zoptymalizowaną stronę docelową, która jest dostosowana do słów kluczowych użytych w reklamie. Dzięki temu reklama ma wyższy wynik jakości, a co za tym idzie – będzie wyżej oceniana w aukcji reklam.

Blog ekspercki w firmie transportowej, spedycyjnej oraz logistycznej

Prowadzenie bloga firmowego może pomóc na wiele sposobów. W połączeniu z pozycjonowaniem, z pewnością zwiększy widoczność i świadomość marki, a także podkreśli profesjonalny wizerunek, wiedzę i przywództwo w branży. Może również pozwolić na przedstawienie konkretnych rozwiązań, jak np. obsługiwane kierunki, serwisy, czy wyjaśnić charakter niektórych, mniej znanych usług – np. w czym może pomóc skład celny lub magazyn czasowego składowania.

Czy działania PR są ważne w reklamowaniu usług logistycznych?

Tak, działania PR są ważne w reklamowaniu usług logistycznych, transportowych i spedycyjnych. To one mogą pomóc w tworzeniu świadomości istnienia firmy i pozyskiwaniu nowych klientów. PR wzmocnia reputację organizacji i relacje z klientami i partnerami biznesowymi.

Media społecznościowe

Media społecznościowe zyskują coraz większe znaczenie w reklamie usług logistycznych. Firmy mogą je wykorzystać do tworzenia skutecznych i angażujących kampanii, które pomogą im dotrzeć do rynków docelowych i budować relacje z klientami. Szczególnie przydatnym medium jest Linkedin, jednak większość firm decyduje się również na prowadzenie komunikacji za pomocą Facebooka, czasem również i Instagramu.

Jak jeszcze można promować usługi logistyczne, spedycyjne i transportowe?

Aby wypromować usługi logistyczne można również brać udział w targach branżowych oraz organizować własne, dedykowane wydarzenia, webinary i szkolenia skierowane do klientów np. szkolenie jak rozpocząć import z Chin. Przydatne jest także realizowanie eksperckich wideo.

Firmę logistyczną warto promować także w telewizji – tutaj idealnie sprawdzą się krótkie i tańsze banery sponsorskie, emitowane bezpośrednio przed programem biznesowym, skupiającym przed telewizorami przedsiębiorców.

640 427 Wiadomość