Zamów artykuł sponsorowany: 

Jak urządzić nowowczesny gabine w firmie?

W przypadku gabinetu najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie go w nowoczesnym stylu, zgodnie z obecnymi trendami wnętrzarskimi. Wspaniale nadają się stylowe meble gabinetowe wykonane ze szlachetnych gatunków drewna. Najlepiej sprawdzi się dziki dąb, czereśnia, orzech włoski. Drewniane meble do gabinetu prezentują się bardzo efektownie, jednocześnie można liczyć na nieprzeciętną wytrzymałość. Wraz z upływem czasu ich wartość wzrasta, nie tracą swoich pierwotnych walorów estetycznych i użytkowych. Idealnie sprawdzi się masywne, drewniane biurko w połączeniu ze skórzanym krzesłem. Są to najważniejsze meble w gabinecie, które znajdują się w centrum zarządzania. Oczywiście potrzebne będą także inne elementy wyposażenia typu drewniane krzesła, oświetlenie i dodatki.

Jak urządzić gabinet?

Wystrój gabinetu ma ogromne znaczenie, wpływa na prestiż przedsiębiorcy, wizerunek firmy. Jest to pomieszczenie reprezentacyjne, więc należy postawić na elegancję, funkcjonalność i nowoczesność. Najważniejszym elementem wyposażenia będzie oczywiście biurko, które stanowi główny mebel. Znajduje się w centrum pomieszczenia, to właśnie przy nim zasiada przedsiębiorca. Zadbać należy także o ergonomię, najlepiej postawić na wysokiej jakości meble, czyli z litego drewna. Z rodzimych gatunków najbardziej pożądane są dąb i buk. Jeśli komuś zależy na wprowadzeniu nutki luksusu, to powinien zdecydować się na meble wykonane z drewna egzotycznego. Cechują się wysokimi walorami estetycznymi, niezwykłą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie ultrafioletowe nie wymagają konserwacji. W nowoczesnym wnętrzu najlepsze będą meble gabinetowe minimalistyczne, o prostych formach, czyli bez zbędnych zdobień. Warto zdecydować się na stonowaną kolorystykę, czyli brązy, grafity, szarości. W nowoczesnych pomieszczeniach mile widziane są mocniejsze akcenty, czyli przykładowo dodatki w intensywnym kolorze. Można też zdecydować się na wygodną i stylową sofę w wyrazistej barwie lub stolik o ciekawym kształcie. Niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne zapewniają meble modułowe, które łączą w sobie nowoczesny design i funkcjonalność.

Co warto mieć na uwadze podczas aranżowania gabinetu?

Ciekawy efekt pozwalają uzyskać ściany przyozdobione panelami 3D. Można przemalować je na dowolny kolor, co pozwala na dopasowanie do każdego wystroju. Bardzo pożądany jest także beton, który idealnie odnajduje się w stylistyce loftowej, industrialnej i nowoczesnej. Połączenie drewna i betonu to idealne rozwiązanie. W przypadku gabinetu warto łączyć szarości i biele, świetnie sprawdzą się także czarne dodatki. Wykończenie podłogi również ma znaczenie. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do klasyki w postaci drewna, chociaż jest ono uniwersalne. W nowoczesnym gabinecie świetnie sprawdzi się podłoga z betonowych płytek lub dębowego drewna, co będzie stanowić wspaniałe tło dla designerskich mebli. Warto wystrzegać się zbyt wielu elementów wyposażenia. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej.

Dekoracje ożywiają aranżację, ale powinny być praktyczne, pasować do pozostałych elementów wyposażenia i tworzyć spójną całość. Alternatywą będzie postawienie na kontrasty, czyli zestawienie minimalizmu z wyrazistymi dodatkami. Świetnym opcją są drewniane witryny, proste i eleganckie. W nowoczesnych industrialnych wnętrzach idealnym rozwiązaniem będzie ściana z cegły, która prezentuje się bardzo efektownie. Można również zdecydować się na wysokiej jakości fototapetę, które będzie stanowić unikalną dekorację ścienną. Oczywiście musi ona zostać właściwie dobrana do gabinetu, w zależności od zastosowanej stylistyki i elementów wyposażenia. Można zdecydować się na przykładowo na czarno-białą fototapetę przedstawiającą architekturę. Uniwersalne są także krajobrazy, panorama miasta, geometryczne wzory.

640 426 Wiadomość