Zamów artykuł sponsorowany: 

Netflix – streaming uruchomi tańszą subskrypcję z reklamami

Według początkowych planów, na początku 2023 roku miała pojawić się nowa wersja Netflixa z reklamami, która miała być znacznie tańsza niż ta udostępniana przez streamera dotychczas. Jednak jak się okazuje, możliwość ta może pojawić się znacznie wcześniej, czyli 1 listopada 2022 roku. Co ciekawe, wersja z reklamami Netflixa pojawi się miesiąc wcześniej niż jego największego konkurenta, czyli Disney+.

Czy tańsza wersja pakietu to sposób na wyprzedzenie konkurencji?

Już od jakiegoś czasu pomiędzy Disney+ a Netflixem widoczna jest rywalizacja o to, który z gigantów transmisji strumieniowej zaskarbi sobie sympatię szerszego grona odbiorców, wyprzedając konkurencje, a tym samym zarabiając więcej. Według obu platform tańsze pakiety z reklamami mają mieć kluczowe znaczenie w pozyskiwaniu nowych subskrybentów oraz utrzymywaniu tych dotychczasowych, którzy planują odejść. W tym obszarze Netflix może mieć przewagę nad platformą Disney+. Dlaczego? Otóż tańsza subskrypcja z reklamami od Netflixa początkowo będzie miała znacznie szerszy zasięg (Stany Zjednoczone, Wieka Brytania, Kanada, Francja, Niemcy), niż ta oferowana przez Disney+, która na początkowym etapie udostępniona zostać ma wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Jak ma wyglądać tańsza subskrypcja z reklamami?

Nie do końca jeszcze wiadomo, jak tak naprawdę ma to wyglądać, ale wiele źródeł podaje, że usługa przesyłania strumieniowego będzie obciążać reklamodawców na kwotę około 65 USD za każde 1000 wyświetleń. Co istotne, Netflix w zakresie częstotliwości wyświetlania reklam wprowadził pewne ograniczenia, których efektem jest to, że subskrybenci, nawet ci, którzy dość aktywnie korzystają z platformy, nie będą zbyt często oglądać tej samej reklamy. To bez wątpienia dobra informacja dla odbiorców platformy.
To, jakie obciążanie reklamami obejmie platformę, zależne jest przede wszystkim od typu wyświetlanych programów. Warto podkreślić, że w programy dla dzieci to będzie jedyny obszar, który będzie całkowicie wolny od reklam. Nie jest jeszcze do końca wiadomo, czy strefą wolną od reklam będą produkcje Netflixa czy też nie. Natomiast w przypadku filmów gigant streaming, reklamy Netflix będzie wyświetlać przed rozpoczęciem filmu.

640 427 Wiadomość