Zamów artykuł sponsorowany: 

Lokalna reklama – jak wypromować mały biznes? 

Każdy przedsiębiorca małego bądź większego biznesu zastanawia się, w jaki sposób zwrócić uwagę na swoją firmę i zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z jego usług. Na co w takim razie zwrócić szczególną uwagę w małym lokalnym biznesie?

Jak ściągnąć klienta do naszej firmy?

Weźmy na przykład małą lokalną piekarnię, musimy przeanalizować kilka rzeczy, aby reklama była odpowiednia i trafiła do odpowiedniego odbiorcy. W miastach gdzie pojawia się wielu turystów podstawą nawet takich małych punktów, jest wizytówka Google. Dzięki niej, osoby odwiedzające miasto w celach turystycznych, są w stanie się w nim odnaleźć a przy okazji bez problemu znajdą piekarnię. Musimy pamiętać też o zasadzie, że z takich punktach jak piekarnia czy sklepik spożywczy korzystają osoby, które spotykają je na swoje drodze, idąc do pracy, szkoły czy na spacer. Dlatego też ważną sprawą jest to, aby piekarnia była w odpowiedni sposób oznaczona. Żeby z daleka było już widać, że kupisz tam pieczywo i nie tylko. W zasadzie dotyczyłoby to również mechaniki samochodowej. Tutaj pojawia się tylko problem lokalizacji, ponieważ zazwyczaj takie firmy potrzebują więcej miejsca na swoje garaże oraz przechowywanie aut klientów. Zazwyczaj są wtedy położone gdzieś na uboczu, ale to wcale nie oznacza, że nie mamy możliwości żadnej reklamy.

Lokalne imprezy

Często w cieplejszych miesiącach organizowane są imprezy i eventy branżowe, bądź rodzinne pikniki. Podczas takich imprez można wystawić swój namiot, gdzie będziemy rozdawać ulotki, znaczki czy nawet balony dla dzieci z nazwą naszej firmy. Warto na takie imprezy przygotować coś imponującego. Coś, czego żadna firma, czy to konkurencyjna, czy  z innej branży nie posiada. W branży motoryzacyjnej świetnym pomysłem, wielkoskalowym nawet będzie podarowana ramka na tablice rejestracyjne. Możemy umieścić na niej kontakt do nas, dane naszej firmy i jakiś śmieszny tekst, dzięki któremu zostaniemy zapamiętani. Taka ramka na tablice rejestracyjne rozszerza możliwość kontaktu z nami, gdy inni uczestnicy ruchu drogowego ją zobaczą.

Marketing szeptany

Nie ważne, jaki prowadzisz biznes i na jaką skalę. Promocja i reklama, w sieci czy w terenie sprawdzi się w przypadku każdej firmy. Musimy tylko wiedzieć jaki budżet możemy przeznaczyć na takie czynności i czy będziemy sami się tym zajmować, czy poprosimy o pomoc profesjonalną firmę zajmującą się marketingiem i reklamą lokalnych biznesów. Każdy nowy, raczkujący biznes potrzebuje takiej reklamy, aby móc się rozwijać i budować swoją markę. W branży samochodowej dobrą reklamą jest tak zwany marketing szeptany. Głównie polega na tym, że nasza firma polecana jest przez dotychczasowych klientów, którzy byli zadowoleni z naszych usług. Wiele biznesów odnosi sukces również dzięki grupom na portalach społecznościowych. Zazwyczaj grupowicze pytają o jakiegoś sprawdzonego mechanika. Gdy prowadzimy swój biznes rzetelnie i porządnie, nie będzie problemu z poleceniami dotychczasowych klientów, a co za tym idzie, biznes sam się będzie kręcił i rozwijał.

Artykuł sponsorowany

2560 1707 Wiadomość