Zamów artykuł sponsorowany: 

Większość ludzi jest w sieci. Budowa sklepów internetowych i stron www to konieczność

Większość ludzi jest w sieci. Budowa sklepów internetowych i stron www to konieczność

Czy wiesz, że liczba ludzi na świecie wynosi niecałe 7,8 miliarda, a 4,66 miliarda to  osoby korzystające z internetu? Oznacza to, że prawie 60 procent ludzi na świecie jest w sieci*. Co tam robią? Czytają, oglądają, trenują, słuchają muzyki, kupują… Jeśli masz firmę, to musisz zadbać by i ona tam była.

Z danych GUS wynika, że w 2021 r. zakupów przez Internet w Polsce dokonało 61,2% osób w wieku 16–74 lata (wobec 60,9% w 2020 r.). W 2020 r. odsetek przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż elektroniczną wyniósł 17,9%, tj. o 1,4 p. proc. więcej niż w roku poprzednim. Patrząc dalekosiężnie każdy przedsiębiorca powinien zadbać o to by mieć swoje miejsce w internecie i to najlepiej na szczytach wyszukiwarek Google. A w szczególności powinni o tym pomyśleć właściciele sklepów. 

Budowa sklepów internetowych. Chcesz sprzedawać? Rób to w sieci! 

Budowa sklepów internetowych to zadanie dla specjalisty i nie ma się co oszukiwać, że możemy to zrobić własnym sumptem w oparciu o poradniki z sieci. To taka inwestycja, na której nie powinno się oszczędzać i w pierwszej kolejności polegać na wiedzy oraz doświadczeniu firm, które trudnią się tym zawodowo. 

E-sklep daje naprawdę wiele możliwości. Poza oczywistą obsługą klientów, płatnościami internetowymi może być zintegrowany z systemami księgowo-magazynowymi ( np. z Subiektem, Symfonią, Wapro, Navireo), można go zintegrować z dużymi platformami sprzedażowymi jak Allego, Skapiec Okazje itp. System wspiera w obsłudze klienta i jego zamówienia, poprzez wystawianie faktur, śledzenie przesyłek, czy wysyłanie newsletterów z nowościami i rabatami. Klient sklepu internetowego może też być dokładnie “zanalizowany”. Możemy prześledzić np. jakiego rodzaju klienci do nas trafiają, a nawet sprawdzić porzucone koszyki. Pracę ułatwią wyszukiwarki i wylistowarka. A dobre pozycjonowanie i SEO sprawią, że do e-sklepu trafiać dziennie będzie kilka tysięcy osób bez względu na porę dnia czy nocy. Zalety z posiadania sklepu internetowego są ogromne i w czasach, gdy rynek e-commerce rozrasta się w niewiarygodnym tempie warto takie kroki podjąć. 

Strona dla biura nieruchomości – wabik na klienta 

Inną branżą, w przypadku której usługi internetowe mogą okazać się korzystne jest sprzedaż nieruchomości. Strona dla biura nieruchomości może być strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza teraz, gdy o klienta ze zdolnością kredytową coraz trudniej. Zindywidualizowana, atrakcyjna szata graficzna, intuicyjne i trafne wyszukiwanie a także możliwości moderowania ofert, ich udoskonalenia oraz wzbogacanie o materiały multimedialne sprawi, że łatwiej pozyska się potencjalnego kupca.  Dobra strona internetowa wspiera także w pozycjonowaniu a co za tym idzie dotarciu do klientów. Wbudowanie komunikatorów internetowych umożliwi z kolei bezpośrednią i szybką obsługa online. 

Zastanawiasz się czy zaistnieć w sieci? Nie ma nad czym. Działaj! 

*Na podstawie datareportal, Digital 2021 Report 

Artykuł sponsorowany

1743 1158 Wiadomość