Zamów artykuł sponsorowany: 

Marketing w startupie – jak realizować?

Jeśli nowo powstała firma ma zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów, to konieczne jest zadbanie o jej wypromowanie. Odpowiednie działania marketingowe mają na celu zwiększenie rozpoznawalności marki, budowanie pozytywnego wizerunku. W przypadku dużej konkurencji na rynku, trzeba działać wielokierunkowo, wykorzystać różne kanały, pozwalające na skuteczne reklamowanie swojego nowego biznesu. Jeśli zapewni się odpowiedni rozgłos swojemu startupowi, to można liczyć na osiągnięcie upragnionego sukcesu. Pora zastanowić się nad tym, jak reklamować startup, aby uzyskać pożądany efekt.

Pora zareklamować swój nowy biznes

Zacząć należy zawsze od opracowania odpowiedniego planu marketingowego. W przypadku startupów ważne jest to, aby pozyskać jak najwięcej środków, co wymaga oczywiście sponsorów. Trzeba jednak ich do siebie jakoś przekonać, zachęcić do zainwestowania pieniędzy. Zanim firma zacznie prosperować, będzie zależna od środków zewnętrznych. Należy wobec tego zadbać o pozyskanie funduszy. Bez dobrego planu nie ma co liczyć na to, że ktoś zaryzykuje i zdecyduje się na inwestycję obciążoną sporym ryzykiem. Kolejną kwestią jest stworzenie profesjonalnej strony internetowej, w której drzemie ogromny potencjał, bo może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Pamiętać trzeba o tym, aby witryna internetowa była w pełni zgodna z działalnością firmy.

Jej wykonanie warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom, którzy doskonale znają zasady dotyczące projektowania, UX, SEO itd. Można również powierzyć prowadzenie strony www agencji marketingowej. Strona internetowa wymaga optymalizacji pod wyszukiwarki internetowe, pozycjonowania. Warto zainwestować w płatne kampanie reklamowe zarówno w sieci, jak i poza nią. Kampania Google Ads pozwala na doprecyzowanie reklamy do wybranej grupy docelowej. W przypadku startupów z ograniczonym budżetem targetowanie reklam jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem, płaci się jedynie za kliknięcia, a nie za samo wyświetlanie reklamy.

Pomysły na reklamowanie startupu

Reklama i marketing startupu warto oprzeć w dużym stopniu na mediach społecznościowych. Jako że z Instagrama, Facebooka czy Twittera korzystają miliony osób, dobrze wykorzystać możliwości reklamowe tego typu platform. Startupy nie mogą pozwolić sobie na reklamę w telewizji czy radiu z powodu braku funduszy, ale warto postawić na marketing internetowy. Aktywność w mediach społecznościowych pozwala na zwiększenie rozpoznawalności marki, wzbudzenie zainteresowania. Można również wchodzić w interakcje z klientami, nawiązywać trwalsze relacje. Kolejną opcją jest współpracowanie z influencerami. Trzeba jednak zachować ostrożność i starannie wybrać internetową osobowość. Na uwadze należy mieć to, jakimi zasięgami może pochwalić się dany influencer I do jakiej grupy odbiorców są kierowane jego przekazy.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z osobą, która jest ściśle powiązana z tym, czym zajmuje się firma. Warto również wykorzystać artykuły sponsorowane w prasie i serwisach tematycznych. Świetnie sprawdzą się jako reklama startupu. Nie należy poprzestawać wyłącznie na publikacjach zamieszczonych w internecie. W przypadku startupów świetnie sprawdzają się także wpisy w drukowanych magazynach. Oczywiście kluczowe będzie to, aby zadbać o dobry content marketing. Treści muszą być ciekawe, unikalne, angażujące. mają mieć wartość dla odbiorcy, przedstawiać firmę w pozytywnym świetle. Warto też zadbać o kampanię PR, która służy do budowania wizerunku. Pomocna będzie również publikacja newslettera. Nie można wysyłać komuś materiałów reklamowych, jeśli nie wyrazi na to zgody. Newsletter musi zawierać informacje ciekawe i przydatne dla osoby, która go czyta, odpowiednio dobrane CTA. W promocji startupu pomogą również programy partnerskie i remarketing.

640 426 Wiadomość