Zamów artykuł sponsorowany: 

Kawa zbożowa – skład i właściwości

Kawa zbożowa stanowi świetną formę zamiennika tradycyjnej kawy parzonej. Co więcej, posiada wiele właściwości, które sprawiają, że ma ona pozytywny wpływ na organizm. Ponadto kawa zbożowa polecana jest osobom, zmagającym się między innymi, z nadciśnieniem. Jest to napój, który pozyskuje się ze zbóż: żyta, jęczmienia, orkiszu. Niekiedy kawa zbożowa wytwarzana jest z dodatkiem roślin; takich jak: cykoria, aby uzyskać smak podobny do tradycyjnej kawy parzonej.

Kawa zbożowa – skład i właściwości

Kawa zbożowa może bardzo pozytywnie wpływać na organizm. Chociaż warto wiedzieć, że niektórzy nie powinni po nią sięgać. Napój ten jest bogaty przede wszystkim w błonnik pokarmowy, a także polifenole, które z kolei pozytywnie wpływają na organizm, ze względu na właściwości antyoksydacyjne. Kawa zbożowa doskonale sprawdzi się dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą spożywać kawy naturalnej. Napój ten będzie świetną opcją dla kobiet w ciąży, szczególnie tych, mających problem z nadciśnieniem tętniczym.

Kawa zbożowa – wpływ na organizm

Kawa zbożowa ze względu na swoje właściwości, polecana jest także osobom, cierpiącym na zaparcia. Dzięki obecności błonnika pokarmowego napój ten pozytywnie wpłynie na pracę jelit. Kawa zbożowa sprawdzi się doskonale, także dla mam karmiących piersią, czy osób starszych. Warto wiedzieć, że jest ona lekkostrawna, co także pozytywnie wpływa na jelita, nie nasilają objawów refluksu żołądkowo- przełykowego. Picie kawy zbożowej zalecane jest także osobom, zmagającym się z problemami z trzustką, czy wątrobą. Kawa zbożowa dostępna w sklepie Biobabalscy to połączenie cennych właściwości odżywczych i pysznego smaku. Oprócz kawy znajdziesz tam także produkty, które zapewnią Ci komfortowy sen, takie jak; poduszki z gryki.

Kawa zbożowa – najważniejsze zalety

Kawa zbożowa posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest ona bardzo popularna wśród osób, zwracających uwagę na zdrowy tryb życia. Najważniejszą zaletą takiej kawy jest jej delikatny charakter, co z kolei sprawia, że może być ona podawana każdemu. Ponadto nie zawiera ona kofeiny, a to z kolei pozwala na spożywanie jej o każdej porze dnia, także wieczorem. Kawa zbożowa jest także niskokaloryczna i nie uzależnia. Co więcej, można pić ją solo, bądź z dodatkiem różnych składników takich jak; cynamon, wanilia, czekolada, czy anyż.

Kawa zbożowa bez wątpienia, ze względu na swój skład i delikatny charakter polecana jest osobom, które nie mogą lub nie chcą pić kawy parzonej. Oczywiście kawa zbożowa jest doskonałym zamiennikiem kawy parzonej. Co więcej, kawa zbożowa pozytywnie wpływa na pracę jelit, trzustki i wątroby. Polecana jest do picia kobietom w ciąży, karmiącym, a także osobom starszym. Kawa zbożowa to przede wszystkim delikatny napój, który nie uzależnia, a także może być spożywany o każdej porze dnia, ze względu na brak zawartości kofeiny. Jest ona polecana także osobom, zmagającym się z nadciśnieniem tętniczym krwi. Jej właściwości z całą pewnością powinny zachęcić każdego, do jej regularnego spożywania.

Artykuł sponsorowany

640 427 Wiadomość