Zamów artykuł sponsorowany: 

Marketing suplementu diety – jak wypromować swoją markę suplementu?

Odpowiednio zaplanowany i przeprowadzony marketing jest kluczem do sukcesu w niemal każdej branży – szczególnie ważny jest tam, gdzie jest duża konkurencyjność. A nie ulega wątpliwości, że mamy z nią do czynienia w przypadku rynku suplementów diety, który stanowi w ostatnim czasie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Jak więc promować swoje produkty, by wyjść przed szereg ogromnej konkurencji, zyskać renomę i zwiększać zyski swojej firmy? Oto kilka cennych rad, jak powinien wyglądać skuteczny marketing suplementu diety.

Specyfika produktu – niezwykle ważna, by działać zgodnie z literą prawa

Rynek suplementów diety jest niezwykle rozwinięty, ale wymaga też specjalistycznego podejścia, ponieważ wiąże się z pewnymi ograniczeniami, wynikającymi z szeregu przepisów nie tylko krajowych, ale również unijnych.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r. w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety (Dz. U. z 2015 r., poz. 2032) określa jakie składniki mogą być wykorzystywane do produkcji suplementów diety oraz w jakich formach chemicznych. Z kolei do określenia czystości tychże składników stosuje się rozporządzenie Komisji (UE) nr 231/2012 z dnia 9 marca 2012 r. stanowiące wytyczne i specyfikację dla dodatków do żywności z załączników II i III do rozporządzenia (WE) nr 1333/2008 Parlamentu Europejskiego i Rady (Dz. Urz. UE L 83 z 22.03.2012, str. 1, z późn. zm.).

Do prawidłowego oznakowani suplementów diety należy bazować na przepisach rozporządzenia nr 1169/2011. Ponadto chcąc promować suplementy diety należy także pamiętać, że nie mogą one:
– sugerować żadnych właściwości leczniczych oraz odnosić się do żadnej choroby;
– być przedstawiane jako zamiennik leków bądź substytut zróżnicowanej diety;
– być reklamowane z użyciem wizerunku osób z branży medycznej.

Skuteczna reklama suplementów diety – kompleksowa i profesjonalna

Efektywność działań promocyjnych zależy przede wszystkich od ich rzetelności oraz zasięgu. Kompleksowa strategia marketingowa uwzględniająca różne formy reklamy będzie najbardziej skuteczna.

Profesjonalna strona internetowa

W obecnych czasach posiadanie firmowej strony internetowej to podstawa. Współcześni konsumenci coraz chętniej korzystają z nowoczesnych udogodnień – szukając na przykład usług i towarów w Internecie. W związku z tym posiadanie profesjonalnej strony www, prezentującej w sposób atrakcyjny wizualnie i merytorycznie oferowane przez nas suplementy diety, wydaje się być zasadne i niezbędne do skutecznej ich reklamy.

Pozycjonowanie strony połączone z kampaniami Google Ads

Strona internetowa bez kompleksowego pozycjonowania nie będzie miała wystarczającej mocy reklamowej. Chcąc dotrzeć ze swoimi produktami do jak największego grona konsumentów, trzeba zadbać o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu zwiększamy rozpoznawalność marki i budujemy jej renomę. Profesjonalne pozycjonowanie obejmuje działania zarówno wewnątrz strony www, jak i poza nią (tzw. linkbuilding). Doskonałym wsparciem szeroko pojętych działań SEO są kampanie Google Ads – dające szereg możliwości na efektywną kampanię reklamową.

Obecność w mediach społecznościowych

Skuteczny marketing suplementu diety powinien bazować również na mediach społecznościowych, które oferują szereg narzędzi do promowania swoich produktów. Social media zwiększają zasięg naszej reklamy oraz pozwalają budować prestiż marki. Współpraca z influencerami również może przynieść wymierne korzyści.

Dbaj o swoich Klientów

Budowanie pozytywnych relacji z konsumentami jest niezwykle ważne i przekłada się później na ich lojalność wobec marki. Zadbaj więc o profesjonalną obsługę, indywidualne traktowanie każdego swojego klienta, nagradzaj za lojalność oraz zabiegaj o feedback – by wiedzieć, nad czym musisz jeszcze popracować.

Reklama suplementów diety powinna być dopracowana w szczegółach z uwzględnieniem wszelkich analiz i z przeliczeniem kosztów, by parametry przyjętej strategii marketingowej współgrały ze sobą.

Źródło: https://warszawskagm.pl/blog/jak-reklamowac-suplement-diety/

640 448 Wiadomość