Zamów artykuł sponsorowany: 

Jak urządzić nowoczesny i ekskluzywny gabinet biurowy?

Miejsce do pracy biurowej musi zostać zaplanowane tak, by jego użytkownicy nie czuli się w nim przytłoczeni nadmiarem barw i dekoracji. Gabinet powinien zostać urządzony z dopasowaniem do konkretnych potrzeb, by sprzyjał skupieniu oraz efektywności pracy. Najbardziej uniwersalnym sposobem aranżacji jest obecnie wybór stylu nowoczesnego, który sprawdzi się u każdego profesjonalisty. Dobrze też, by charakter wnętrza korespondował z charakterem wykonywanej pracy.

Jak zaprojektować nowoczesny gabinet biurowy?

Projekt takiego pomieszczenia będzie zależny od tego, czy aranżuje się go w domu czy też w siedzibie firmy (tzn. w przestrzeni komercyjnej). W pierwszym przypadku jest to zazwyczaj przestrzeń prywatna (taka do której nie zaprasza się osób postronnych), którą w pełni dopasowuje się pod względem wygody i potrzeb właściciela. Oczywiście kiedy w biurze zakładane są wizyty, należy wydzielić w nim niewielką przestrzeń do przyjmowania gości. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku projektowania gabinetu znajdującego się w przestrzeni komercyjnej. Ten bowiem najczęściej planuje się z myślą, by nie tylko dobrze służył użytkownikowi, ale też właściwie prezentował się w oczach osób odwiedzających (pracowników, klientów, kontrahentów itd.). Na uwadze ma się wtedy fakt, że siedziba przedsiębiorstwa jest zawsze jego pierwszą wizytówką. Musi więc wyglądać ona naprawdę ekskluzywnie. Planując nowoczesne biuro warto postawić na minimalizm oraz zadbanie o wolną przestrzeń. Im mniej niepotrzebnych, odwracających uwagę elementów wyposażenia znajdzie się w otoczeniu miejsca pracy, tym lepiej. Zamiast zbyt dużej ilości przedmiotów, minimalistycznie urządzone wnętrze można urozmaicić wyrazistymi, kontrastującymi akcentami dekoracyjnymi. To właśnie one w idealny sposób podkreślą charakter wystroju.

Kolorystyka nowoczesnego gabinetu biurowego

Obecnie nowoczesne i najbardziej eleganckie biura to te z wykorzystaniem bieli. Jasne wnętrza biurowe sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie. Białe ściany lub jasne meble/przedmioty pozwolą skupić się na pracy i nie będą powodować rozproszenia uwagi. Będą też odbijać światło. Może to przedłużyć czas korzystania z naturalnego światła w ciągu dnia (co jest niezwykle korzystne dla oczu). Co więcej, zastosowanie bieli – ale też delikatnych, pastelowych kolorów – sprawi, że nawet niewielki gabinet będzie sprawiać wrażenie bardziej przestronnego. Oprócz bieli, bardzo dobrym wyborem do nowoczesnego biura, będzie zastosowanie szarości. Jest to kolor, który bardzo efektownie prezentuje się np. w połączeniu z elementami drewnianymi. Taka aranżacja będzie sprzyjać funkcjom jakie pełni biuro i pozwoli uniknąć elementów rozpraszających uwagę. Do zwiększenia przytulności pomieszczenia wystarczy wtedy kilka dodatków w bardziej żywych kolorach lub ustawienie w gabinecie kilku roślin.

Urządzenie biura z wykorzystaniem drewna

Tym co w pełni nada wnętrzu ekskluzywnego charakteru, będą właściwie dobrane meble. Wysoką klasę biura najbardziej podkreślą drewniane meble. Biały czy jasno szary gabinet stworzy świetne połączenie z regałami i biurkiem wykonanymi z naturalnego materiału. Takie wnętrze już na pierwszy rzut oka wyda się stylowe, przestronne i schludne. Aranżacja w której znajdzie się solidne, drewniane biurko – ustawione w centrum pomieszczenia, wpisze się bez trudu w nowoczesne trendy, będąc jednocześnie ukłonem dla miłośników klasyki. Drewniane meble do gabinetu mogą mieć proste, eleganckie półki, ale też naprawdę ciekawy design, np. nietypowe fronty czy zdobienia. Wszystko zależy tutaj od preferencji właściciela, ale też od charakteru prowadzonej działalności.

640 427 Wiadomość